Teknoloji

Tesla Otomobillerin Güvenliğini Sorgulatan Komedi Filmi Gibi Olay: Yanlışlıkla Başkasının Tesla’sına Binip Saatlerce Kullandı
Kanada’da bir Tesla Model 3 sahibi, yanlışlıkla başka birisine ait olan Tesla Model 3’ü saatler boyunca kullandı. Pes dedirten olayın nasıl meydana geldiği ise hala belli değil.

Dünyanın en ünlü elektrikli araba şirketi Tesla ile ilgili kafaları karıştıran bir gelişme yaşandı. Kanada’da bir adam, yanlışlık başka birisine ait olan Tesla 3’ün kilidini açtı, arabayı çalıştırdı ve yolculuk yaptı. Olayın garip olduğunun farkındayız, gelin Tesla sahibinin iddialarına detaylara bakalım.

Yaşadığı olayı Kanada’nın en büyük haber kaynaklarından Global News’e anlatan Rajesh Randev, otoparkta duran Tesla Model 3’ünün yanına gitmiş, her zaman yaptığı gibi Tesla’nın mobil uygulaması aracılığıyla kapı kilitlerini açtı ve arabasına binip hareket etmeye başladı. Ancak araçta bir gariplik vardı; Tesla Model 3’ün ön camı çatlaktı. Randev, bu kırıktan eşinin haberdar olacağı düşüncesiyle eşini aradı, ancak eşinin de bilgisinin olmadığını öğrendi. Ayrıca aracın içindeki şarj aparatı da yerinde yoktu.

Yanlış Tesla’ya binen adam, kilometrelerce yol gitti

Arabada bir gariplik olduğunu anlayan ancak bir yandan da çocuklarının okul çıkışına yetişmeye çalışan adam, yolculuk esnasında bir mesaj aldı. Tanımadığı bir numaradan gelen bu mesajda “Rajesh, Tesla mı kullanıyorsun?” ifadesi yer alıyordu. Kafası iyiden iyiye karışan Rajesh Randev, mesaj atan kişiye ulaştığında aracının karıştığını anladı. Araçtan inen Randev, araca dışarıdan bakarken jantların da farklı olduğunu gördü.

İLGİLİ HABER

Çinli Elektrikli Otomobillere Getirilen İlave Gümrük Vergisi, Tesla’nın da Keyfini Kaçırdı (İyi de Tesla Ne Alaka?)

Diğer Tesla’nın sahibi ile görüştükten sonra çocuklarını eve bırakan adam, olaydan tam bir buçuk saat sonra diğer Tesla’nın sahibi ile buluştu. “Sadece gülüyorduk ve polisi aradım” diye devam eden Randev, ifadesini verdiklerini ancak yaşanan olayda hiçbir maddi manevi zarar olmadığı için bir yasal işlem uygulamadıklarını söyledi. Peki diğer Tesla’nın sahibi Rajesh’e nasıl mı ulaşmıştı? Rajesh Randev’in telefon numarası kendi aracında dışarıdan görülebilen bir şekilde kağıda yazılıydı…

Tesla, iddialar ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadı

Tesla

Tahmin edebileceğiniz gibi olay, Tesla otomobiller ile ilgili ciddi güvenlik endişlelerini beraberinde getirdi. Zira özellikle AVM gibi yüzlerce aracın bulunduğu otoparklarda otomobilleri karıştırmak sıklıkla yaşanan bir durum. Ancak bir kişinin yanlış otomobilin kilidini açıp kullanabilmesi, pek de normal karşılanacak bir konu değil.

Başta Global News olmak üzere pek çok haber kaynağı, iddialar ile ilgili olarak Tesla’ya ulaşmaya çalıştı. Ancak bu girişimler sonuçsuz kaldı. Tesla, konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

İLGİLİ HABER

Tesla, Türkiye’de Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Kurmak İçin Lisans Aldı

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu