Teknoloji

Volkswagen, “Bu Bildiğin Elektrikli Polo” Dedirten Konsept Otomobili ID.2all’u Duyurdu
Volkswagen, birkaç yıl sonra piyasaya süreceği elektrikli şehir otomobili ID.2all’un üretim konseptini tanıttı. Golf kadar geniş olan araç, buna karşın Polo ile rekabet eden bir fiyat etiketine sahip olacak.

Bir süredir elektrikli otomobillerle ilgili dikkat çeken işler yapan Alman otomotiv devi Volkswagen, “ID.2all” olarak isimlendirdiği yeni üretim konsepti* otomobilini tanıttı. Şirkete göre bu araç, kompakt bir model olarak karşımıza çıkacak ve 2025 yılı itibarıyla Avrupa pazarında satışa sunulacak. Volkswagen’e göre ID.2all, Polo ile rekabet edecek bir model.

Volkswagen ID.2all, küçük olmasına rağmen sportif bir görünüme sahip olan bir araç. Ön kısımda, piyasaya sürülmüş modellerde de gördüğümüz boydan boya şerit LED far tasarımı ile karşılaşıyoruz. Aracın arka kısmında ise logoyu da içine alan ve bagaj kapağını boydan boya kaplayan bir aydınlatma tasarımı tercih edildi. Açık konuşmak gerekirse ID.2all fena görünmüyor.

Karşınızda Volkswagen ID.2all

MEB platformu üzerine inşa edilecek ID.2all, 4.050 mm uzunluk, 1.812 mm genişlik, 1.530 mm de yükseklik değerine sahip bir otomobil. Bu da aracın boyutlarının Volkswagen Golf’e yakın olduğu anlamına geliyor. Bu bağlamda, iç hacmin de yaklaşık olarak Golf kadar olacağını söylemek mümkün.

Volkswagen konsept araba

İç tasarım demişken, Volkswagen’in yeni konseptinde oldukça sade bir yaşam alanı bulunuyor. Orta konsoldaki bilgi-eğlence ekranı 12,9 inç olarak açıklandı. Bundan daha küçük boyutlu olan gösterge ekranı ise tamamen dijital olarak dizayn edildi. İç tasarımdaki ambiyans aydınlatma da dikkatlerden kaçmıyor. 

Volkswagen

Volkswagen ID.2all, kaput altında memnun edecek bir otomobil. En azından şehir içi kullanımda… 222 hp güç üretebilen tek bir elektrik motoruyla donatılan araba, 450 km’ye kadar menzil değerine sahip. Maksimum 160 km/s hız yapabileceğiniz ID.2all’un 0-100 km/s hızlanma süresi ise 6 saniyenin altında

Volkswagen elektrikli araba

Haberimizin başında, Volkswagen tarafından yapılan açıklamalara göre ID.2all’un Polo ile rekabet edeceğinden bahsetmiştik. Şirketin açıklamasına göre bu otomobil, piyasaya sürüldüğünde 25.000 euro bandında fiyat etiketine sahip olacak. Volkswagen’in internet sitesine girip Polo fiyatlarına baktığımızda, bugünün fiyatıyla 20.830 eurodan başlayan fiyatlardan Polo satın alınabildiğini görüyoruz. Polo yerine daha yenilikçi elektrikli bir otomobil satın almak isteyenler, ID.2all’a mutlaka şans verecektir.

İLGİLİ HABER

Yenilenen Tasarımıyla 2024 Volkswagen ID.3 Tanıtıldı

(*): Üretim konsepti, henüz piyasaya sürülmemiş bir otomobilin seri üretime geçtiğinde hangi özelliklere ve tasarıma sahip olacağını gösteren konsept tasarımdır.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu