Teknoloji

Volkswagen’den Aracınıza TikTok ve Spotify İndirmenizi Sağlayacak Uygulama Mağazası: İşte Mağazanın Yer Alacağı İlk Otomobiller
Volkswagen’in yazılım bölümü Cariad, şirkete bağlı markaların otomobillerinde kullanılacak uygulama mağazasını tanıttı. Bu mağazayla kullanıcılar, araçlarına TikTok ve Spotify dahil farklı kategorilerden birçok farklı uygulamayı indirebilecek.

Her araçta görmeye başladığımız multimedya ekranları, otomobillerin vazgeçilmez bir parçası hâline geldi. Öyle ki otomobillerde oyun oynamaktan sosyal medyada dolaşmaya kadar birçok farklı şeyi yapmak gerçeğe dönüşmüş durumda.

Bu nedenle de şirketler, sürücülerin ve arabadaki insanların daha iyi bir deneyim yaşaması için sık sık kullandığımız uygulamaları araçlara getirmek için hamleler yapıyor. Barselona’da devam eden Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC) bugün gelen bilgiler de Volkswagen’in bu konuda önemli bir adım attığını gösteriyor.

Volkswagen, aracınıza TikTok ve Spotify gibi uygulamaları indirebileceğiniz uygulama mağazasını duyurdu

Volkswagen’in yazılım bölümü Cariad, otomobiller için bir uygulama mağazası geliştirildiğini duyurdu. Bu mağazanın, Audi’den Porsche’ye kadar birçok otomobil devini bünyesinde bulunduran Volkswagen Group’a dahil markalarda kullanılabileceği ifade edildi.

Yeni uygulama mağazasıyla birlikte kullanıcılar, TikTok, Amazon Music, Spotify, oyun uygulamaları dahil onlarca uygulamayı araçlarına indirebilecek. “Grup Uygulama Mağazası” olarak isimlendirilen mağazada, ilk başta hava durumu, haberler, oyun, sosyal medya, navigasyon, elektrikli araç şarjı gibi birçok farklı kategoriden iki düzineden fazla uygulamayla çıkış yapacak.

Cariad CEO’su Dirk Hilgenberg’e göre de ilerleyen zamanlarda yüzlerce uygulama daha mağazaya eklenecek. Hilgenberg, hamlenin yazılım konusunda marka için daha bir başlangıç olduğunu, çok daha fazla benzer adımları göreceğimizi de belirtti.

Uygulama mağazası, ilk olarak Audi araçlara gelecek

Yeni uygulama mağazasının, Volkswagen bünyesinde faaliyet gösteren Audi’ye Temmuz 2023 itibarıyla geleceği de açıklandı. Buna göre mağazanın yer alacağı ilk otomobiller, 2023 model A4, A5, Q5, A6, A8, Q8 e-tron ve e-tron GT’ler olacak.

Otomobil devi amacının, mağazayı şirket bünyesindeki diğer markalara getirmek olduğunu belirtti. Uygulama mağazasını ileride Audi’nin tüm araçlarında, sonrasında ise Porsche ve Volkswagen’de göreceğimiz ifade edildi.

İLGİLİ HABER

Audi’den “Bu Bildiğin Porsche” Dedirten Ultra Yakışıklı Konsept Otomobil: Activesphere

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu