Teknoloji

Togg’dan “T10X Teslimatları Ertelendi” Haberleri Üzerine Açıklama
Togg T10X teslimatlarının geciktiği iddiaları ile ilgili harekete geçen Togg, müşterilerine e-posta göndermeye başladı. Vatandaş bu sayede, aracı ne zaman alacağına ilişkin ön bilgi sağlamış oldu.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız “Togg T10X teslimatlarında gecikme yaşanıyor” iddiaları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Haberler üzerine harekete geçen Togg, ilk müşterilerine e-posta göndermeye başladı

Gönderilen e-postada, teslimat tarihleri ile ilgili net olmasa da bir bilgilendirme yapılıyordu. Böylelikle çekiliş ile Togg T10X satın almaya hak kazanan vatandaşlar, araçlarının kendilerine ne zaman teslim edileceği ile ilgili genel bir bilgi edinmiş oldular. Peki o e-postada hangi bilgiler yer alıyordu?

Gönderilen e-postada net tarih bilgilendirmesi yapılmıyor

Çekilişle Togg T10X satın almak için hak kazanan kullanıcılara gönderilen e-postada, örneğin “Aracınızı 14.04.2023 tarihinde teslim alacaksınız.” gibi bir ibare bulunmuyor. Şirket bunun yerine, teslimatlar için daha genel bir tabir kullanıyor. Bu bağlamda; yukarıdaki e-postada da görebileceğiniz üzere kazanan bu vatandaş, aracını Ekim-Kasım 2023 aralığında herhangi bir günde teslim alacak. Togg, bu sürenin erkene çekilebileceğini veya ertelenebileceğini beyan ediyor. 

Şunu da belirtelim; Togg T10X için tüm versiyonlar aynı anda üretilmeyecek. Öncelik, “gırtlak dolu” olarak tabir edeceğimiz üst donanım paketine verilecek. İlerleyen dönemlerde ise düşük donanım paketlerine sahip Togg T10X üretimleri başlayacak. Hal böyle olunca da şöyle bir durumla karşılaşabiliriz: Eğer çekiliş sırası 1 olan vatandaş düşük versiyon tercih ederse, teslimat süresi çekiliş sırası 5000 olan vatandaştan daha uzun olabilir.

Peki neler yaşandı?

togg

Emre Özpeynirci’nin Gazete Pencere’deki haberine göre Togg, teslimatları henüz gerçekleştirmedi. İlk aşamada 15 kişinin parasını yatırdığından bahseden Özpeynirci, bu vatandaşlara teslimat tarihi olarak önce 16 Nisan bilgilendirmesinin yapıldığını, bu tarihin sonradan 24 Nisan’a ertelendiğini ifade ediyor. Bayramdan önce teslim edileceği söylenen Togg T10X’ler, ne yazık ki bayram sonuna kalmış durumda.

İkame araç teklifinde bulunulduğu söyleniyor!

Togg T10X teslimatları ertelendi

İddialara göre Togg, oluşan mağduriyetleri giderebilmek adına araç almaya hak kazanan vatandaşlara ikame araç teklifi götürdü. Yani Togg T10X’ler teslim edilene kadar, vatandaşın ulaşımını sağlayabilmesi için araba tahsis edilecekti. Ancak bu noktada neler yaşandığı resmi bir açıklama yapılmadığından net değil.

İLGİLİ HABER

Elektrikli Otomobillere Yönelik Taşıt Kredilerine Güncelleme Geldi: İşte Togg’a Özel Olacak Kredi Kampanyasının Detayları

Yaşananların kafa karıştırıcı olduğunu söyleyebiliriz. Zira şirket, bir süredir özellikle de siyasi isimlere teslimat yapıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde fabrikadan video paylaşan şirket, araçların araçların fabrikadan çıktığını göstermişti. O günkü haberimizde, ilk sevkiyat kapsamında 30 adet T10X’in TIR’lara yüklü olduğundan bahsetmiştik. Şunu da belirtmeden geçmeyelim; edinilen bilgilere göre mart ve nisan aylarında toplam 340 adet Togg T10X üretimi gerçekleştirilecekti. Hal böyleyken gecikmenin nedeni anlaşılamadı.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu