Teknoloji

Togg, Akıllı Cihaz ve Batarya Pasaportlarını Duyurdu: Ne İşe Yarayacaklar?
Togg, T10X ve gelecekteki araçları hakkında tüm teknik bilgilere erişim sunacak ‘pasaportlarını’ duyurdu.

Togg’un ‘akıllı cihaz’ olarak pazarladığı, teslimatlarına başlanan T10X ve önümüzdeki yıllarda üretilecek diğer araçları, bilindiği üzere bir ekosistemin parçası olacak. Bu ekosistemde tüm işlemler, Togg’un ‘USE CASE MOBILITY’ kavramına paralel bir şekilde kullanıcı tarafından tek bir platformda yapılabilecek.

Bu ekosistemde kullanıcıların tüm dijital varlıklarını depolayabileceği ve yöneteceği blokzincir tabanlı cüzdan, halihazırda duyurulmuştu. Bugünse dünyada yeniden bir ilk olacak şekilde, akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportu duyuruldu.

Togg, akıllı cihaz ve batarya pasaportlarını duyurdu:

Barselona’da düzenlenen Avalanche Summit 2023 etkinliğinde konuşan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanının içinde akıllı cihaz ve batarya pasaportlarının olacağını açıkladı.

  • Akıllı cihaz pasaportu, blokzincir üzerinden cihaz parçalarının değişimi, servis bilgileri, tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgiye güvenilir ve kolay bir şekilde erişilebilmesini sağlayacak. Ayrıca araç parçalarının nerede üretildiği ve bakım tarihine kadar cihaza dair her türlü bilgi, bu pasaporta işlenecek.
  • Farasis Energy ortaklığıyla kurulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri’nin ürettiği batarya pasaportu ise elektrikli araçların bataryalarına ilişkin tüm bilgileri içeren bir belge olacak. Bataryanın üretim tarihinden kapasitesine, yaşına ve sağlık durumuna kadar pek çok bilgi bu pasaportta yer alacak.
İLGİLİ HABER

Togg’a Neden ‘Otomobil’ Değil de ‘Akıllı Cihaz’ Deniyor?

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu