Teknoloji

Tesla’nın Köşeli Kamyoneti Cybertruck ile Fütüristtik Tırı Semi Karşı Karşıya [Video]
Tesla’nın elektrikli kamyonu Semi ve elektrikli kamyoneti Cybertruck, bir drag yarışını andıran bir videoyla gündeme geldi. Videonun devamında bunun tam anlamıyla bir yarış olmadığı görülse de bu görüntüler, her iki aracın da yüksek performansını bizlere gösterdi.

Elektrikli otomobil devi Tesla, sektördeki tüm dengeleri değiştirecek elektrikli kamyon Semi ve elektrikli pick-up’ı Cybertruck’ı geçtiğimiz yıllarda tanıtmıştı; ancak her iki araç da planlandığı zamanlarda yollara çıkamamıştı. Semi’nin ilk teslimatı beş yıl sonra geçtiğimiz aralık ayında gerçekleşirken Cybertruck’ın üretiminin 2024’ten önce başlamayacağı belirtiliyordu.

Şimdi ise bu iki aracın yer aldığı bir video sosyal medyanın gündemine oturdu. Videoda, Tesla ve Cybertruck’ın adeta bir drag yarışındaymış gibi karşı karşıya geldiği görüldü. Ancak görüntülerin devamında bunun bir yarış olmayabileceği anlaşıldı.

Tesla Semi ve Tesla Cybertruck karşı karşıya!

Yukarıdan ulaşabildiğiniz videoda Tesla’nın Semi ve Cybertruck’ı yan yana getirdiği görüldü. Sosyal medya kullanıcıları da videonun ilk saniyelerinden görüldüğü üzere bu durumu bir drag yarışı (kalkma yarışı) olarak nitelendirdi. Ancak devamında Model 3, Model Y, Model S ve Model X gibi Tesla araçlarının yer alması, videonun aslında reklam için çekildiği izlenimini yaratıyor.

Semi ve Cybertruck, adeta spor araba gibi performans verebiliyor

Yine de videoda ikilinin bir tür drag yarışı yaptığını söylemek mümkün. Görüntülerde, Semi’nin bir kamyona göre oldukça iyi bir performans verdiğini görebiliyoruz. Aracı daha önce kullananlar, Semi’nin bir kamyondan çok bir spor arabayı andırdığını bildirmiş ve onlara benzer bir şekilde hızlandığını ifade etmişti.

Zaten şirket de aracın 20 saniyede 0’dan 100 km’ye çıkabildiğini söylüyordu. Otoyollarda kamyonların arkasına takılanlar, bunun oldukça etkileyici olduğunu tahmin edebilir. Ayrıca, Semi için yük olmadan 0’dan 100’e beş saniyeye yakın sürede çıktığını söyleyenler bile mevcut.

Öte yandan Cybertruck’ın da hızlanma konusunda etkileyici olduğunu eklemek gerek. Elon Musk, kamyonet türündeki aracın spor araba gibi yol aldığını kaydediyor. Cybertruck’ın en üst seviye versiyonunun dört motora sahip olmasının ve 0’dan 100’e 2,5 saniyede çıkmasının beklendiğini ekleyelim.

İLGİLİ HABER

Elon Musk, Tesla’nın Yeni ‘Büyük Planını’ Açıkladı: Master Plan 3

Videodan da iki aracın kafa kafaya gittiğini; hatta Semi’nin Cybertruck’ı geçtiğini görebiliyoruz. Ancak bunun nedeni muhtemelen Cybertruck’ı kullanan kişinin gazı köklememesi. Yine de Semi’nin performansının etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.  

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu