Teknoloji

Tesla’nın Dev Kamyoneti Cybertruck’ın Yılan Gibi Hareket Etmesini Sağlayacak Arka Tekerlek Yönlendirmesi Görüldü [Video]

Tesla Cybertruck’ın beta modeli geçtiğimiz günlerde yatırımcı günü etkinliğinde gösterildi. Aracın arka tekerlek yönlendirmesi sayesinde bu dev kamyonetin dar dönüşler yapabildiği görüldü.

Tesla’nın en çok beklenen otomobillerinden olan Cybertruck’ın beklenen pek çok özelliği var. Bu zamana kadar çıkmış hiçbir arabaya benzemeyen Cybertruck, fütüristik görüntüsünün dışında beklenen özellikleriyle de fark yaratmayı amaçlıyor. Bu sebeple de otomobille alakalı günlük hayatta da çok kullanışlı olacak özellikler görüyoruz.

Tesla Cybertruck’la alakalı beklenen özelliklerden biri de arkadan direksiyon yönlendirmesiydi. Şirket tarafından henüz bu özelliğin varlığı onaylanmamış olsa da Tesla’nın geçen çarşamba günü yatırımcı günü etkinliğinde üretim öncesi gösterdiği beta modelinde arkadan direksiyon yönlendirmesinin yer aldığını gördük.

Arka tekerlek yönlendirmesinin yer aldığı Tesla Cybertruck:

Peki arka tekerlek yönlendirmesi ne işe yarıyor?

Arkadan direksiyon yönlendirmesine sahip araçlar, ön tekerlerden döndürülmesine ek olarak arka tekerleklerden de belirli açılarla döndürülüyor. Bu özellik sayesinde Cybertruck gibi dev araçlar çok daha dar alanlardan dönüşler yapabiliyor. 

İLGİLİ HABER

Tesla’nın Köşeli Kamyoneti Cybertruck ile Fütüristtik Tırı Semi Karşı Karşıya [Video]

Cybertruck’ın arka tekerlekleri yönlendirmeyi hareket halindeyken yapabildiğini görüyoruz. Özellikle dev pikap ilk duyurulduğunda hareket kabiliyetinin boyutu ve ağırlığı nedeniyle düşük kalacağı düşünülüyordu. Özellikle sokakların ve park yerlerinin daha küçük olduğu Avrupa ülkelerinde manevra kabiliyetinin daha kabul edilebilir seviyelerde olması önemli bir özellik olacaktır. 

Tesla’nın Cybertruck’ı önümüzdeki dönemde seri üretime sokması bekleniyor. Sizce Cybertruck dünya pazarında başarılı olabilecek mi? Yorumlarda buluşalım.

 

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu