Teknoloji

Piyasadaki Sıfır Araba Kıtlığının Tahmini Ne Zaman Sona Ereceği Açıklandı
Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, sıfır araç kıtlığının nedenlerini ve bu sorunların ne zaman geride kalacağını açıkladı. Reyhanoğlu’nun açıklamasına göre tünelin ucu göründü.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, Habertürk’e gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Reyhanoğlu, sıfır araçlardaki tedarik sorununun nedenini de bu sorunların ne zaman çözüleceğini dair önemli açıklamalar yaptı.

Gülin Reyhanoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre sıfır araç tedariğinde sorun yaşanmasının temel nedeni, lojistik sektöründeki aksamalar. Özellikle de 2022’nin son 3,5 ayında problem yaşadıklarını aktaran Peugeot Türkiye Genel Müdürü, tüm bunlara rağmen geçtiğimiz yılın ocak ve şubat aylarından yüzde 87 fazla otomobil getirebildiklerini ifade ediyor.

Peki otomobil tedariği bu kadar arttıysa vatandaş neden araba bulamıyor?

Gülin Reyhanoğlu’nun açıklamasına göre araç bulma sorununun devam etmesinin nedeni, taleplerin ötelenmiş olması. Reyhanoğlu şöyle konuştu: “Öncelikle ham maddedeki, çipteki ve üretimdeki eksiklikler, şimdi de lojistiğin getirdiği birtakım eksiklikler var. Hem perakende tarafta hem de filo tarafında ötelenmiş bir talep var. Aslında araç geliyor. Geçtiğimiz yıla göre de ocak-şubat döneminde yüzde 87 oranında daha fazla araç getirdik ama yine de yeterli değil. Yeterli olmamasının sebebi ötelenmiş, birikmiş bir talep olmasıdır.”

İLGİLİ HABER

Peugeot 408 Türkiye Fiyatı Açıklandı: Tasarımıyla Hayranlık Uyandıran Araç, Fiyatıyla Hayal Olarak Kalacak…

2023’ün ikinci yarısında rahatlama olabilir!

Peugeot Türkiye Genel Müdürü, geleceğe ilişkin de dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Reyhanoğlu’na göre sıfır araç bulma konusundaki zorluklar, muhtemelen 2023’ün ikinci yarısı itibarıyla azalacak. “Her çeyrekte tedarik sıkıntısının daha da azalacağını, 2023’ün ikinci yarısında daha rahat bir ortama kavuşacağımızı öngörüyoruz.” diyen Reyhanoğlu, sıfır araba hayali kuran vatandaşı az da olsa rahatlatmış oldu.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu