Teknoloji

Her Zerresiyle Kendine Hayran Bırakan Peugeot 508 Tanıtıldı (Araba Değil, Sanat Eseri)
Tasarımı yenilenen 2023 Peugeot 508 tanıtıldı. Hem sedan hem station wagon versiyonuyla piyasaya sürülecek otomobil, en çok da tasarımı ile konuşulacak gibi görünüyor.

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, gerçekleştirdiği bir etkinlikte makyajlı 508’i resmen tanıttı. Araç, hem sahip olduğu teknolojik özelliklerle hem de yenilenen tasarımı ile otomobil tutkunlarının beğenisini kazanmaya aday. Gelin hep birlikte hem sedan hem de station wagon olarak piyasaya sürülecek 2023 Peugeot 508‘e yakından bakalım.

Peugeot, son yıllarda otomobillerinde aslan pençesinden esinlenerek oluşturduğu bir tasarım dili kullanıyor. Bu tasarım dili, 2023 508’de de bizleri karşıladı. Ancak bu kez tasarım çizgileri tamponun alt kısımlarına kadar uzanmıyor. Aracın ön farlarında üç parçalı ve daha kısa pençe tasarım tercih edilmiş. Ayrıca ızgara tasarımı da güncellendi ve artık daha etkileyici görünüyor.

Karşınızda 2023 model Peugeot 508!

()

Aracın arka kısmına baktığımızda ise şaşırtıcı olmayan bir görünümle karşılaşıyoruz. Satılan mevcut Peugeot 508’lerde kullanılan arka aydınlatma tasarımı, 2023 model 508’e neredeyse olduğu gibi aktarılmış durumda.

Bu bağlamda, bagajı kapağını boydan boya kaplayan arka aydınlatma, sadece aydınlatmaların açısı itibarıyla değişiklik gösteriyor. Ayrıca Peugeot logosu gitti ve yerine Peugeot yazısı geldi.

Peugeot

Peugeot’un yenilediği 508 ile 508 SW, iç tasarımda da önemli değişiklikler içeriyor. Öyle ki yeni model, 10 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranı içeriyor. Ayrıca aracın vites topuzu da gitti. Şirket bunun yerine buton şeklinde bir vites değiştirme ekipmanı yerleştirdi. Yenilenen 508’de sekizgen direksiyon tasarımı ve 12 inç dijital gösterge ekranına ise dokunulmadı.

508

Peugeot 508, start-stop ve hız sabitleme gibi yaygın sürüş destek özelliklerinin tümüne sahip. Geri görüş için yüksek çözünürlüklü bir kamera ile donatılan otomobil, sürüş yardımı içinse yol işareti tanıma ve şerit takibi için daha yenilikçi özellikler de sunuyor. 

Peugeot 508 SW

Peugeot, tüm tüketicilerin kendilerine uygun 508’i bulması için oldukça geniş bir motor seçeneği oluşturdu. Bu bağlamda; tüketiciler 1.2 litrelik 130 beygir gücünde veya 1.6 litrelik 218 beygir gücündeki benzinli motorları tercih edebilecekler. Ayrıca 1.5 litrelik turbo dizel motor da tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Peugeot 508 yeni model

508, sadece içten yanmalı motorlarla donatılmadı. Peugeot, bu lüks otomobil için şarj edilebilir hibrit seçenekler de sunacak. Bu bağlamda; 81 kW’lık elektrik motoru, benzinli motorlarla eşlendi ve 180 beygir ve 225 beygir güç üreten iki seçenek daha oluşturuldu. Ayrıca yüksek performans için toplamda 360 beygir güç üreten bir hibrit motor seçeneği de mevcut.

Peugeot

2023 model Peugeot 508 için net bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak aracın yaz mevsiminde piyasaya sürüleceği belirtildi. 508 ile 508 SW’nin fiyatı da çıkış tarihine yakın bir dönemde belli olacak.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu