Teknoloji

Tasarımı Yenilenen Peugeot 2008 Tanıtıldı: Baktıkça Derin Hayallere Dalacaksınız…
Peugeot’nun sevilen B-SUV modeli 2008, yenilendi. Makyajlı otomobil, eskisine kıyasla çok daha heybetli ve sportif. Dış kısımdaki değişimler iç kısma da yansırken, kaput altında çok önemli bir farklılık yok.

Fransız otomotiv devi Peugeot, düzenlediği bir etkinlikte makyajlı 2008’i tanıttı. Markanın Türkiye’de de oldukça popüler olan B-SUV modeli, artık daha sportif bir görünüm kazanmış durumda. Ayrıca kaput altında da bazı dikkat çekici yenilikler mevcut. Gelin hep birlikte makyajlı Peugeot 2008‘e yakından bakalım.

Peugeot 2008, markanın yeni logosunu kullanmıyordu. Makyajlı versiyon bu durumu değiştirdi. Hal böyle olunca ızgara tasarımının da yenilendiğini görmüş olduk. Ve elbette Peugeot’nun son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği aslan pençesi far tasarımı, makyajlı 2008’de de kendini gösterdi.

Karşınızda makyajlı Peugeot 2008

Daha kaslı bir görünüme bürünen makyajlı Peugeot 2008’in arka kısmında da bazı değişiklikler görüyoruz. Bu bağlamda; yatay ve üst üste yerleştirilmiş arka aydınlatmalar, siyah bir çubuk ile bagaj üzerinden geçerek birleşiyor. Ancak bu çubukta aydınlatma yok. Bunun yerine Peugeot yazısını görüyoruz. 

Peugeot 2008 arka tasarım

Aracın iç kısmına baktığımız zaman da kayda değer değişimler var. Tüm makyajlı 2008’ler, 10 inç büyüklüğünde dokunmatik ekranlarla donatıldılar. Gösterge ekranına da ufak tefek değişimler yapılırken, GT versiyondaki ekranda 3D görüntü desteği de mevcut. Yeni modellerinde vites topuzu tercih etmeyen Peugeot, bu kararını 2008’de de uyguladı.

Peugeot 2008 iç tasarım

Makyajlı Peugeot 2008’in kaputunun altında, halihazırda kullanılmakta olan içten yanmalı motorları görüyoruz. Ancak her şey tamamen aynı değil. 2008’in elektrikli versiyonu olarak lanse edilen “e-2008”, artık 158 beygir gücüne kadar ulaşabiliyor. Menzili ise 400 kilometreye kadar çıkıyor. Ayrıca 2024 yılına geldiğimizde 2008’in hibrit motorlu yeni bir versiyonu ile tanışacağımız da açıklandı. O günler geldiğinde, hibrit motorun tüm özelliklerini öğrenme imkanı yakalamış olacağız.

Peugeot 2008

Tahmin edilebileceği üzere, Peugeot 2008 için fiyat açıklaması yapılmadı. Ancak makyajlı versiyonun birkaç ay içerisinde piyasaya sürüleceği duyuruldu. Aracın Türkiye fiyatı da o günlerde belli olacak. Aracın bugünkü baz fiyatının 920.500 TL olduğunu, makyajlı 2008 için en az 1 milyon TL fiyat biçileceğini belirtelim.

İLGİLİ HABER

Türkiye’de En Çok Satılan Otomobil Modelleri Belli Oldu: Tüm Zamanların Satış Rekoru Kırıldı!

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu