Teknoloji

Paul Walker’ın Hızlı ve Öfkeli’de Kullandığı Nissan Skyline R34 GT-R Açık Artırmayla Satışa Çıkarılıyor
2013’te hayatını kaybeden Paul Walker’ın Hızlı ve Öfkeli’de kullandığı Nissan Skyline R34 GT-R satışa çıkarılacak. Bonhams tarafından düzenlenecek açık artırma, bu ay sonu gerçekleştirilecek.

Aktör Paul Walker, 2013 yılında ABD’de geçirdiği bir trafik kazası sonucunda daha 40 yaşındayken aramızdan ayrılmıştı. Ünlü oyuncu, dünyanın en popüler film serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli serisiyle tanınıyordu. Öte yandan gerçek hayatta da bir otomobil tutkunu olmasıyla biliniyordu.

Walker, seride rol aldığı süreç boyunca birçok ikonik otomobille karşımıza çıktı. Bunlardan belki de en çok sevileni, Nissan Skyline R34 GT-R idi. Şimdi gelen bilgiler ise filmde kullanılan bu otomobilin açık artırma ile satılacağını gösterdi.

Açık artırma bu ay sonu gerçekleştirilecek

Motor1’in haberine göre Walker’ın seride kullandığı Nissan R34, uluslararası bir müzayede evi olan Bonhams tarafından açık artırmaya çıkarılacak. Bonhams’in sitesi incelendiğinde de satışın, 28 Nisan ile 5 Mayıs tarihleri arasında online olarak gerçekleştirileceği görüldü.

Hayranların gönlünde ayrı bir rolü bulunan otomobil, serinin dördüncü filminde önemli bir role sahipti. Tarihin en iyi Japon araçlarından biri olan Nissan Skyline GT-R ailesine dahil olan otomobil, Kaizo Industries tarafından ABD’ye motorsuz olarak getirilmişti.

Bonhams’ın aktardığına göre de Walker, otomobili kendi istekleri doğrultusunda jantlarından egzozuna kadar modifiye etti. Ara soğutucu ve egzoz yükseltmeleri ile aracın 550 beygir gücüne ulaştırdığı bile iddia ediliyordu. Resmiyette aracın 276 beygir gücüne sahip olduğunu ekleyelim.

İLGİLİ HABER

Hızlı ve Öfkeli Serisi ile Ünlenen Nissan Skyline GTR R34 Hakkında Az Bilinen 6 Bilgi

Bunlar dışında araca çekimlerden sonra ABD hükümeti el koymuştu. Bunun nedeni ise Kaizo’nun bu araçları ülkeye getirme yönteminin yasal olup olmadığı konusundaki tartışmalardı. Bonhams, 2012’de buna bir çözüm bulunduğunu ve otomobilin Almanya’ya ithal edildiğini belirtti.

Müzayede evi, ikonik GT-R’ın çalıştığını söylerken aracı satın alacak kişinin herhangi bir ciddi sürüşten sonra kontrol ettirmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Walker’ın en büyük miraslarından biri olan 2000 model Nissan Skyline R34 GT-R’ın ne kadara satılacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Son olarak bu aracın Walker tarafından seride kullanılıp satılan ilk otomobil olmayacağını ekleyelim. Geçtiğimiz yıl Hızlı ve Öfkeli’de ünlü oyuncunun sürdüğü Toyota Supra, 550 bin dolara satılmıştı.

İLGİLİ HABER

Paul Walker’ın ‘Hızlı ve Öfkeli’de Kullandığı Toyota Supra, Tam 550 Bin Dolara Satıldı

Nissan Skyline R34 GT-R

 

.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu