Teknoloji

Ferrari ve Lamborghini Karışımı Elektrikli Roadster: Karşınızda MG Cyberster!
MG, elektrikli roadster otomobili Cyberster’i tanıttı. Spor görüntüsünün altında bir canavar kadar güçlü motorlar barındıran otomobil, 2024 yılı itibarıyla satışa sunulacak.

Bir süredir Türkiye’de de aktif olarak hizmet vermekte olan İngiliz otomobil üreticisi MG, “Cyberster” olarak isimlendirdiği elektrikli spor otomobilini tanıttı. Tasarım açısından oldukça etkileyici görünen otomobil, önümüzdeki yıl itibarıyla piyasaya sürülecek. Peki bu otomobil, tüketiciye neler vadedecek?

Bir roadster olarak karşımıza çıkan Cyberster, buradan da anlayabileceğiniz üzere iki koltuklu ve üstü açılan bir yapıya sahip. Agresif bir görünüme sahip olan araç, sivri ve uzun burnunun altında şık bir ızgaraya ev sahipliği yapıyor. Hatta pek çoğunuz, bu otomobili ilk bakışta standart bir Ferrari‘ye de benzetebilir.

Karşınızda MG Cyberster

Araç, burnunun aksine oldukça küçük bir arkaya sahip. Bagaj kapağını boydan boya kaplayan aydınlatma çubuğu, ok şeklinde dizayn edilen aydınlatmalarla eşleştirildi. Genel görünüm fena durmuyor. Araç ölçülerinin 4535 mm uzunluk, 1913 mm genişlik ve 1329 mm yükseklik olduğunu belirtelim. MG Cyberster, 1.850 kg ağırlığında bir otomobil olarak karşımıza çıkacak.

MG roadster araba

MG, elektrikli roadster’in iç tasarım görüntülerini paylaşmadı. Uzaktan görebildiğimiz kadarıyla, orta konsolda bir dizi kontrol odaklı buton var. Bilgi-eğlence ekranı, bu butonların hemen üzerine yerleştirilmiş olabilir. Belki de butonlar dokunmatiktir ve bilgi-eğlence ekranının bir parçasıdır. Ayrıca aracın gösterge ekranının tam dijital olacağını düşünüyoruz. Döşemeler ise deri kaplama gibi duruyor.

MG elektrikli spor araba

Bu aracı satın almak isteyen tüketiciler, tek veya çift elektrik motoruna sahip versiyonlardan herhangi birini tercih edebilecekler. Tek motorlu ve arkadan çekişli versiyon, 310 beygir gücü sunacak. Dört tekerden çekiş sağlayan çift motorlu kurum ise 536 beygir gücünde olacak. Batarya kapasitesi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığından, menzil ile ilgili bir şey söyleyemiyoruz.

MG Cyberster

MG Cyberster için fiyat açıklaması yapılmadı. Aracın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

İLGİLİ HABER

Tesla Model Y Rakibi Elektrikli Otomobil Polestar 4 Tanıtıldı

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu