Teknoloji

Tesla’dan da Togg’dan da Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil MG4’ün Türkiye Fiyatı Açıklandı
MG, elektrikli hatchback otomobili MG4’ü Türkiye’de satışa sundu. Dikkat çekici özelliklerle donatılan otomobil, kabul edilebilir fiyatıyla çok satmaya aday gibi görünüyor.

Bir süredir Türkiye’de de varlık gösteren otomobil üreticisi MG, geçtiğimiz yıl tanıtımını yaptığı elektrikli otomobil “MG4″ü Türkiye’ye getirdi. Fena sayılmayan fiyata ve dikkat çekici özelliklere sahip olan otomobil, tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki MG4 nasıl görünüyor ve hangi özellikleri sunuyor?

MG4, hatchback gövde yapısı ile Türkiye’deki tüketicilere hitap edecek bir otomobil. Sahip olduğu far yapısı ile oldukça sportif görünen otomobil, kapalı ızgara yapısı, hava delikleriyle agresif hale getirilmiş tamponu ile göze çarpmayı başarıyor. Araç, bir MG’den ziyade özel yapım bir Lamborghini gibi görünüyor.

Karşınızda MG4

MG4’ün ön kısımdaki sportif görünümü, arka kısımda da kendini gösteriyor. Bu bağlamda, kanat şeklindeki spoyler, bagaj kapağını tamamen kaplayan aydınlatma ve bu aydınlatmanın keskin hatlara sahip olması, MG4’e bir bakanın bir daha bakacağını gözler önüne seriyor.

MG4 elektrikli hatchback

MG4’ün iç tasarıma baktığımız zaman, dış tasarımdaki sportiflikten uzak, daha sade bir yaşam alanı görüyoruz. Kabinde 7 inç boyutunda bir dijital gösterge ekranı ile 10,25 inç büyüklüğünde multimedya ekranı yer alıyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunan multimedya ekranı, tüketicilerin beklentilerini karşılamaya yetecek gibi görünüyor. 

MG4 iç tasarım

MG4, modern teknolojilere de sahip olan bir otomobil. Bu bağlamda; ön çarpışma uyarısı, otomatik fren, adaptif hız sabitleme, trafik sıkışıklığı yardımı ve şerit takip sistemi gibi bir dizi özellik, bu araçta standart olarak bulunacak. Ayrıca sürüş yardımı için otonom sürüş, kör nokta tespit sistemi, arka çapraz trafik uyarısı ve trafik ışığı tanıma gibi özellikler de tüketicilere sunulacak.

mg elektrikli araba

MG4’ün kaputunun altında 125 kW ve 150 kW güce sahip elektrik motoru seçenekleri bulunuyor. 51 kWh’lık batarya ile satın alınması durumunda 350 kilometre menzil değerine ulaşılıyor. Aracı 40 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj edebiliyorsunuz. Daha güçlü motor seçeneğinde bulunan daha büyük batarya ise 450 kilometreye kadar menzil sunuyor. 32 dakikalık şarj, bu aracın 300 kilometre civarında yol yapabilmesini sağlayacak.

MG4

*Teknoloji editörü Özgür Çetin’in paylaştığı görsel

İşte tüm bu özelliklere sahip olan MG4, Türkiye’de “Comfort” ve “Luxury” olarak isimlendirilen iki versiyon olarak satılacak. Comfort versiyonun fiyatı 969 bin TL, Luxury versiyonun fiyatı ise 1 milyon 269 bin TL olacak. Piyasa koşullarını düşündüğümüzde, MG4’ün pek çok otomobilden daha avantajlı bir fiyata sahip olduğunu söylemek gerek.

İLGİLİ HABER

ÖTV Olmasaydı Sıfır Araba Fiyatları Ne Olurdu? İşte Türkiye’de En Çok Satılan 10 Otomobilin ÖTV’siz Fiyatları

İLGİLİ HABER

Sıfır Arabaların Kendine Has Kokusunun Kaynağı Nedir, Zararlı mı? Genellikle Neden Sevilir?

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu