Teknoloji

Yeni Lexus RX, Fiyat Sabitleme Garantisi ile Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Can Yakan Fiyatı ve Hayran Bırakan Özellikleri
Lüks denilince akla gelen ilk markalardan biri olan Lexus’un SUV serisi RX’in 2023 için revize edilmiş modelleri, Türkiye için sabit fiyat garantisi ile satışa sunuldu.

Lexus’un sevilen SUV serisi Lexus RX, 2023 yılı için revize edildi. Ülkemizde de pek bir rağbet gören ve hatta 2023 Türkiye Yılın Otomobili ödülüne de aday gösterilen Lexus RX’in 2023 serisinde üç farklı paket bulunuyor.

Her modelinde özel olarak hazırlanmış gibi görünen yumuşak sürüş tarzını koruyan Lexus RX 2023’ün yeni tasarımı da bir hayli modern. Türkiye’de satışa sunulan araç serisinin hem fiyatına hem de özelliklerine gelin beraber göz atalım.

Genel bakış: Lexus RX serisinin tasarımı

RX’in yeni stili, önceki modelden çok daha keskin görünüyor ve ön kısmında markanın geniş ağızlı ızgarasının ve Lexus’un tanınabilir L şeklindeki farlarının yeni bir versiyonu var. Araç içi bu seride daha lüks tasarlanmış. Aracın sürücü paneli, geniş bir bilgi-eğlence dokunmatik ekranı şeklinde karşımıza çıkıyor ve teknolojik özellikler bulunuyor.

Tam hibrit Lexus RX 350h özellikleri:

Temel paket olan RX 350h’da kendi kendini şarj edebilen 2,5 litre hibrit motor bulunuyor. 250 beygir gücündeki motor, aracın 0’dan 100’e 7.9 saniyede çıkmasını sağlıyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 6.3-6.6 litre.

Tam hibrit Lexus RX 450h özellikleri:

Orta paket olan Lexus RX 450h 2.5 litrelik dört silindirli 309 beygir gücünde bir motora sahip. Şarj edilebilir lityum iyon 18.1 bataryaya sahip olan aracın 4×4 çekiş gücü mevcut. 0’dan 100’e 6.5 saniyede çıkan hibrit motor, 100 kilometrede 1.1 litre yakıt tüketiyor.

Tam hibrit Lexus RX 500h özellikleri:

Lexus RX serisinin performans konusunda en üst düzeyde olan modeli RX 500h, kaputun altında turbo şarjlı 2.4 litrelik gibrit bir motora sahip. 371 beygir gücündeki araç, 0’dan 100’e 6.2 saniyede çıkıyor ve 100 kilometrede 8.0-8.3 litre yakıt tüketiyor.

Lexus Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye için sabit fiyat garantisi verdi

Lexus RX serisinin Türkiye’de satışa çıkmasıyla birlikte aracın ülkemizdeki fiyatının sabit tutulacağının da garantisi verildi. Ancak aracın başlangıç fiyatı 3.991.500 TL olduğu için fiyatın sabit olması sade vatandaş için pek bir şey fark ettirmiyor…

İLGİLİ HABER

Türkiye’de En Çok Satılan Elektrikli Otomobiller ve Hibrit Araçlar

Lexus RX’in 2020 serisi, ülkemizde 801.000 TL fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüştü. Aradan geçen zaman, bize ve ekonomimize gerçekten hiç iyi davranmamış. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu