Teknoloji

Türkiye’deki En Ucuz Otomobil Hyundai i10 Yenilendi: İşte 2023 Hyundai i10’un Tasarımı ve Özellikleri
Hyundai, 2023 model i10’u tanıttı. Ufak makyajlar ve yeni teknolojik özelliklerle donatılan otomobil, Nisan 2023’te Türkiye’de üretilmeye başlayacak. İşte makyajlı Hyundai i10’un özellikleri…

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, Türkiye’deki en ucuz otomobil olan i10 modelini güncelledi. Gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtılan yeni i10, ufak tefek tasarım değişiklikleriyle karşımıza çıktı. Ayrıca bu küçük şehir otomobili, donanım ve teknolojik anlamda da bazı yeniliklere sahip. Gelin hep birlikte, 2023 model olarak lanse edilen yeni i10‘a yakından bakalım.

Hyundai i10, ilk kez 2019 yılında kullanmaya başladığı kasayı 2023 yılında da kullanmaya devam edecek. Ancak farlar ile stopların elden geçirildiğini görüyoruz. Bununla birlikte; Hyundai i10’un 15 inç jantları da artık yeni bir tasarıma sahip. Hyundai, 2023 model i10’un yeni renk seçeneklerine sahip olacağını da açıkladı. Ayrıca çift renk seçeneği de opsiyonel olarak tüketicilere sunulacak.

Karşınızda 2023 model Hyundai i10

Hyundai i10’un iç tasarımındaki değişikliklere baktığımızda, ambiyans aydınlatma göze çarpan ilk husus oluyor. Ancak bu ambiyans aydınlatma sadece koltuk aydınlatmalarından ibaret ve sadece ön kısımda tercih edilmiş. Küçük şehir otomobili artık dijital gösterge ekranına sahip. Bunun haricinde görünüş itibarıyla farklı bir detay ile karşılaşmadık. Bu arada; Hyundai i10’un 8 inç boyutlu bir bilgi eğlence ekranına sahip olduğunu da belirtelim.

Hyundai i10 iç tasarım

Hyundai mühendisleri, makyajlı i10’un ön ve arka kısmına şarj amacıyla USB Type-C girişleri eklediler. Ayrıca 4G bağlantı desteği sunan eCall teknolojisi de Hyundai i10’a entegre edildi. Bu sistem, navigasyon haritasının uzaktan güncellenmesine yardımcı olacak. 

Hyundai

Hyundai, i10’a bazı sürüş sistemleri de yeniledi. Bu bağlamda; aracın önden çarpışma engelleme sistemi, bisikletleri algılayacak şekilde genişletildi. Şerit takip sistemi ve arka koltuk uyarı sistemi de Hyundai i10’daki yenilikler arasında. Arka koltuk uyarı sistemi, arka koltukta oturan bir kişi kalktığında, yolcunun unutulup unutulmadığına ilişkin sürücüye mesaj veriyor.

Hyundai i10 arka kısım

Hyundai tarafından yapılan açıklamaya göre i10, Nisan 2023 itibarıyla İzmit’te bulunan fabrikada üretilecek. Aracın fiyatı ise üretime yakın belli olacak. Kıyas yapabilmeniz için; 2023 model Hyundai i10 güncel fiyatının 359 bin TL‘den başladığını belirtelim. Makyajlı i10 da en azından bu fiyatlara satılacaktır.

İLGİLİ HABER

ABD’de Viral Olan Videolarla On Binlerce Aracı Çalınan Kia ve Hyundai, Ücretsiz Yazılım Güncellemesi Sunacak

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu