Teknoloji

Ford’un Yeni Nesil Elektrikli Otomobillerinde Radyo Olmayacak: Hem de Çok Mantıklı Bir Sebeple…
Detroit Free Press’in haberine göre Ford, bir süredir elektrikli otomobillerinden radyoyu kaldırmak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmaların meyvelerini de yakında görebiliriz.

Bir süredir pek çok otomobil devinin elektrikli modellerinden radyoyu kaldırdığı veya kaldırmak istediği haberlerine denk geliyoruz. BMW, Volkswagen, Volvo ve Mazda gibi şirketlerin 2024 yılı içerisinde elektrikli modellerdeki AM radyoyu kaldırmayı hedeflediği söyleniyor. 

Şimdi bu isimlere Ford’un katılacağı şirket sözcüsü Wes Sherwood tarafından doğrulandı. Sherwood, şirketin radyo kullandığı son modelleri gördüğümüzü Detroit Free Press’e açıkladı.

Peki neden özellikle elektrikli otomobiller? 

Basitçe anlatmak gerekirse; elektrikli otomobillerdeki motorun, radyo sinyallerinden etkilenmesini önlemek amacıyla böyle bir aksiyon alınıyor. Zira motorda yaşanabilecek en küçük bir sorun bile daha büyük sorunları beraberinde getirebilir.

Otomobil üreticileri de bu sebeple ileride karşılaşılabilecek sorunlara karşı radyo kullanmamanın en mantıklı çözüm olduğunu düşünüyor. Bu sebeple de şimdiden çalışmalara başlamış durumdalar. Öte yandan Ford’un 2024 yılında piyasaya süreceği yeni nesil elektrikli otomobiller ilk kez AM radyo olmadan üretilmiş olacak. Böylece AM radyosuz ilk modellerden bazıları F-150 Lightning ve Mustang Mach-E olabilir. 

İLGİLİ HABER

Ford Otosan, Hidrojen Motoru Ürettiğini Açıkladı: İlk Ateşleme Testi Yapıldı!

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu