Teknoloji

Fiat’ın Elektrikli Crossover Modeli 600, Kanlı Canlı Görüntülendi: 500’ün Yüksek Versiyonu!
Fiat’ın bir süredir konuşulmakta olan crossover modeli 600, İtalya sokaklarında görüntülendi. Fiat 500 serisine oldukça benzer bir tasarıma sahip olan otomobil, elektrikli versiyonlara da sahip olacak.

Türkiye’de en çok tercih edilen otomotiv markası Fiat, bir süredir “600” olarak isimlendirilmesi beklenen yeni bir crossover ile gündemde. Araçla ilgili bilinen oldukça kısıtlı ve bugüne kadar da net bir şekilde görememiştik. Ancak şimdi bu durum değişti. İtalya’da kamuflajsız olarak görüntülenen Fiat 600, tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Bir süredir Türkiye’de de satılmakta olan Fiat 500e‘yi andıran crossover, genel görünüm itibarıyla Fiat’ın 500 serisindeki tasarım dilinden çok da uzak değil. Fiat 600’ü serideki diğer modellerden ayıracak tek fark, diğer modellerden daha yüksek görünecek olması. Peki Fiat 600 nasıl görünecek?

Karşınızda Fiat 600

Bu otomobilde lityum iyon batarya olduğu, aylar öncesinden biliyordu. Bu durum, aracın hibrit veya tamamen elektrikli versiyona da sahip olacağının açık bir göstergesi. Ancak otomobilin hangi motor tipine sahip olduğu net değil. Sektör kaynakları, Fiat 600’de 156 beygir gücü üreten bir elektrik motoru bulunabileceğini ifade ediyorlar. Aracın menzili ise yüksek ihtimalle 400 kilometrenin biraz üzerinde olacak.

Fiat

İddialara göre Fiat’ın yaklaşmakta olan crossover modeli, Stellantis’in ikinci nesil CMP isimli platformunun üzerine oturacak. Eğer bu doğru ise Fiat 600 ile Jeep Avenger’ın akraba olacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

fiat 600 crossover

Stellantis CEO’su CEO Carlos Tavares, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada Fiat’ın 2023 yılında 2 yeni model ile karşımıza çıkacağını söylemişti. O dönemlerde yapılan açıklamalarda, tanıtılacak otomobillerin her ikisinin de elektrik motoruna sahip olacağı belirtilmişti. Fiat 600, bu iki modelden bir tanesi olabilir.

İLGİLİ HABER

Fiat Connect’e Akıllı Saat Desteği Geliyor: Aracın Kilidini Açıp, Konumunu Görebileceksiniz

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu