Teknoloji

Fiat’tan 2 Yeni Otomobil Modeli Geliyor: İkisi de Tam Elektrikli Olacak
Stellantis CEO’su Carlos Tavares, Fiat’ın 2023 yılında iki yeni elektrikli otomobil modeli geleceğini açıkladı. Ancak CEO, bu modeller ile ilgili en ufak bir ipucu vermedi.

Alfa Romeo, Citroen, Dodge, Opel, Peugeot ve Fiat gibi otomobil markalarının çatı şirketi olan Stellantis, Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markaları arasında yer alan Fiat ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Şirket CEO’su Carlos Tavares tarafından yapılan açıklamalarda, bu yıl iki yeni ve tam elektrikli otomobil tanıtılacağı belirtildi. 

Tavares, Fiat’ın elektrikli otomobilleri ile ilgili detay vermekten kaçındı. Ancak sektör kaynakları, açıklamanın yapılması ile iddia kazanını kaynatmaya başladılar. Bu bağlamda; tanıtılacak ilk yeni otomobilin Fiat 600 olabileceği ifade ediliyor. Kompakt crossover olarak karşımıza çıkması muhtemel olan Fiat 600, Türkiye’de de satılan Fiat 500’ün gelişmiş bir versiyonu olarak düşünülüyor.

Fiat 600 için ortaya çıkan konsept görseller şu şekildeydi:

Motor1, geçtiğimiz yıl Fiat 600’ün konsept tasarımını oluşturmuştu. Yukarıdaki fotoğraf, casus kameralara yakalanan Fiat 600 görüntüleri üzerine oluşturulmuştu. Henüz net bir şey yok ancak bu otomobilin Polonya’da üretileceği ve Temmuz 2023’te piyasaya sürülebileceği ifade ediliyor. 

İLGİLİ HABER

Recep İvedik Filmlerinden Hatırladığımız Araba ‘Fiat Bis 126’ Hakkında 8 Gerçek

Fiat’ın bu yıl tanıtma ihtimali olan ikinci elektrikli otomobil ile ilgili hiçbir bilgi yok. Bazı kaynaklara göre şirket, Citroen Ami’nin yeniden markalandırılmış bir versiyonunu satışa sunacak. Bazı kaynaklar ise Egea’nın iptal edileceğini, bunun yerine yeni bir model piyasaya sürüleceğini söylüyor. Önümüzdeki aylar, Fiat’ın geleceğe yönelik planlarını daha iyi anlamamızı sağlayacaktır.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu