Spor

Eskişehirspor’dan ‘Küme düşme kaldırılsın’ talebi


TFF 3. Lig 1. Grup'ta Elazığspor'a 6-3 mağlup olan Eskişehirspor, ligin bitimine 1 hafta kala küme düştü..

Bu gelişmenin ardından Eskişehirspor'dan TFF'ye dilekçe sunuldu..

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, küme düşmenin kaldırılmasını beklediklerini kaydederek, “Eskişehirspor tarihinde ilk defa amatör kümeye düştü. Bu üzüntüyü yaşattığımız için taraftarımızdan özür diliyorum. Türkiye’de deprem sonrası oluşan durum nedeniyle bir haksızlık oluştu" dedi.

"Küme düşmenin kaldırılmasını istiyoruz"

Koca, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bizim grubumuzdan 3 takım küme düştü, yan gruptan 2 takım, diğer gruptan 1 takım küme düşürüldü. Biz bunun haksızlık olduğunu dile getirdik. Lig bitince mücadelemizi masada sürdürmeye devam ettik. Küme düşen takımın başkanları ile bir dilekçe hazırlayıp TFF’ye sunduk.

Süper Lig, kulüpler birliği ile görüştük ve gündeme getirmelerini sağladık. Bu hafta kararın açıklanacağını düşünüyorum. Küme düşmenin kaldırılmasını istiyoruz.

"Günü kurtarmak yerine geleceği kurtaracağız"

Eskişehirspor’un daha güçlü kulüp olması için sistem değişikliği yaparak kalıcı gelirlerin sayısını artıracaklarının altını çizen Erken Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tesislerimizde yapımı süren tesisin yanına 2 halı saha yapılacak. Burasını 10 yıllığına kiralamak isteyenler var. İyi de ücret veriyorlar. Ancak biz artık kalıcı gelirlere yönelmek istiyoruz. Sıcak para hemen harcanabiliyor. Günü kurtarmak yerine geleceği kurtaracağız.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu