Teknoloji

Tofaş CEO’su: Doblo’nun Türkiye’de Üretilmesi İçin Görüşülüyor
Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, İspanya’ya taşınacak Doblo üretimi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Eroldu, üretimin bir süre daha Türkiye’ye kalması için görüşüldüğünü paylaştı.

Fiat’ın en popüler ticari araç modellerinden Doblo, yıllardır Türkiye’de üretilmeye devam ediyor. Fakat Stellantis grubu, Haziran 2022’de Doblo üretimini İspanya’ya taşıyacağını açıklamıştı.

Bu gelişme Doblo’nun artık ülkemize ithal edileceği anlamına gelirken bugün, Tofaş’tan konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi. CEO Cengiz Eroldu, Şirketin 2022 Faaliyet Raporu’nda Doblo’nun Türkiye’deki üretiminin bir süre daha devam etmesi için görüşmelere devam ettiklerini açıkladı.

Tofaş CEO’sunun Doblo açıklaması:

“Tofaş Bursa fabrikamızda gelecekte üretilecek yeni ürünler, Fiat Doblo modelinin üretiminin uzatılması ve iç piyasada Stellantis Grubu ile potansiyel işbirliği ve sinerji olanakları konusunda görüşme ve değerlendirmeler devam etmektedir.”

Stellantis neden Doblo üretiminin yerini değiştirmek istiyor?

Stellantis’in Doblo üretiminin yerini değiştirme isteği, aslında Vigo fabrikasına yaptığı yatırımlara bağlı. Şirket, Vigo fabrikasında Doblo modelini Peugeot, Citroën, Opel ve Toyota modelleriyle birlikte ortak üretmek istiyor.

Tofaş fabrikasında bugün hangi modeller üretiliyor?

tofaş

Tofaş fabrikası, bugün Fiat Egea ailesinin Sedan, Hatchback, Station Wagon, Cross ve Cross Wagon; Doblo ve Fiorino modellerinin üretimini gerçekleştiriyor.

Tofaş fabrikasından Stellantis bünyesinde başarı:

Tofaş, iş güvenliği, kalite ve verimlilik alanında yapılan çalışmalar ile Stellantis grubu içindeki en iyi 2 fabrika arasında yer almayı başardıklarını açıkladı.

İLGİLİ HABER

‘150 Dolar’ İçin Çocuk Kaçırılmasına Göz Yuman Volkswagen’den Yeni Karar: Takip Sistemi Ücretsiz Olacak!

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu