Teknoloji

Türkiye’de Üretilecek Yeni Dacia Duster’ın Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı (Bu Biraz Fazla Yakışıklı)
Kısa bir süre önce casus kameralara yakalanan yeni nesil Dacia Duster’ın kamuflajlı görüntülerini referans alan render görüntüsü paylaşıldı. Türkiye’de üretilecek otomobil, her zamankinden çok daha şık görünecek.

Kısa bir süre önce Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markaları arasında yer alan Dacia ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Otomotiv sektörünün nabzını tutan Gazeteci Emre Özpeynirci’nin özel haberine göre Oyak Renault, Dacia’nın sevilen SUV modeli Duster’ın üretimini üstlendi. Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından beri Romanya’da üretilen otomobil, artık Türkiye’de üretilecek.

Şimdiyse yaklaşmakta olan otomobille ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yeni nesil Dacia Duster’ın casus kameralara yakalanan görüntüleri, render oluşturularak paylaşıldı. Böylelikle aracın nasıl görüneceği az çok belli oldu.

Yeni nesil Dacia Duster, büyük ihtimalle böyle görünecek

Kolesa.ru’nun oluşturduğu tasarım, yeni nesil Dacia Duster’ın, mevcut modelden daha heybetli olacağını gözler önüne seriyor. Marka büyük bir olasılıkla yeni bir far tasarımına geçiş yapacak ki benzer bir tasarımı yeni Sandero modelinde de görmüştük. Bu değişim, aracın ızgara görünümünü de değiştirecek. Konsept tasarım, tamponun da daha köşeli olacağını gözler önüne seriyor. Ayrıca arka kapı kolları, gövdeden alınıp cam hizasına yerleştirilecek.

Dacia duster arka kısım

Dacia Duster sadece önde değil, arkada da bazı yeniliklerle gelecek. Yukarıyı görüntüyü yorumladığımızda, arka kısım daha yüksek bir yapıya sahip olacak. Ayrıca dörtgen şeklindeki arka aydınlatmalardan da vazgeçilecek. Araç bu haliyle adeta Dacia olduğunu unutturacak. Elbette nihai görünümü lansmanda göreceğiz.

Yıllık 200 bin adet Duster üretilecek!

Dacia Duster sadece Türkiye’de değil, Avrupa’nın tamamında çok popüler bir otomobil. Hatta Duster, 2018 yılından beri Avrupa’da en çok satan SUV olarak adını tarihe yazdırdı. İşte bu otomobil artık Türkiye’de üretilecek. Oyak Renault, bu hamle ile ihracat gücünü birkaç kat artırmış olacak. Öte yandan; bu durum en çok Fiat’ı rahatsız edecek. Zira Fiat Egea Cross, bu hamle sonrasında Dacia Duster’ın gerisinde kalabilir.

Dacia Duster

Edinilen bilgilere göre Oyak Renault, Dacia Duster için hummalı bir çalışma yaptı. Yapılan bu çalışmalar kapsamında fabrikanın yıllık üretim kapasitesinin 500 bine çıkarıldığı bildiriliyor. İddialara göre Oyak Renault, bu üretim kapasitesinin 200 bin kadarını Dacia Duster’a ayırmış durumda. 300 bin adetlik üretim kapasitesi ise Renault Clio ile Mitsubishi Colt için ayrılmış durumda. Tüm bunlar ışığında, bugüne dek sadece Renault için üretim yapan fabrikanın, bu yıl itibarıyla 3 marka için birden çalışmaya başlayacağını söyleyebiliriz.

3. nesil Dacia Duster’ın tüketicilere neler sunacağı şimdilik belli değil. Bilindiği üzere Dacia, bundan kısa bir süre önce zaten tasarım değişikliği yaptı. Bundan sonra nelerin değişeceğini ise zaman geçtikçe göreceğiz. Bu arada; yeni Duster’ın bu yılın ilerleyen dönemlerinde tanıtılması, 2024 yılında da Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor. 

Dacia güncel fiyat listesi için:

İLGİLİ HABER

Dacia, Güncel Fiyat Listesini Açıkladı: Duster da 700 Bin TL’yi Geçti…

İLGİLİ HABER

Dacia Manifesto Tanıtıldı: Kapısız, Camsız ve Lastiksiz İlginç mi İlginç Konsept Arazi Aracı…


Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu