Teknoloji

Citroën’in ‘Minnak’ Arazi Aracı My Ami Buggy, Ağustos Ayında Türkiye’ye Geliyor
Citroën, 0 emisyonlu ve tamamen elektrikli mobilite çözümü olan Ami’ye yeni bir versiyon ekledi: My Ami Buggy. Bu araç, macera arayanlar için tasarlanmış ve yaz aylarında Türkiye’de satışa sunulacak.

Citroën, mobilite dünyasının her alanına değen ve herkesin erişimine uygun ulaşımı sunmak için çalışan bir marka olarak biliniyor. Bu vizyonuyla 2020 yılının sonunda piyasaya sürdüğü Citroën Ami, tamamen online kanallar üzerinden satışını gerçekleştirdiği %100 elektrikli bir araç olarak büyük ilgi gördü.

Citroën Ami, satıldığı tüm pazarlarda toplam 30.000 adedin üzerinde örneği yollara çıkardı. Türkiye’de de yaklaşık bir yıl içinde 1.000 adetten fazla satış rakamına ulaştı. Bu başarıyı artırmak isteyen Citroën, Ami’ye yeni bir versiyon ekledi: Citroën My Ami Buggy. Şimdi de bu araç, Ağustos ayında Türkiye’ye geliyor.

Citroën My Ami Buggy, macera ruhlu kullanıcılara hitap ediyor

Citroën My Ami Buggy, açık havanın keyfini çıkarmak isteyenler için tasarlanmış bir ulaşım aracı. Citroën mühendisleri, elektrikli ve kullanımı kolay bir araç arayanlar için özgün bir konsept ortaya çıkardı. Konsept oldukça sade ancak bir hayli işlevsel.

Citroën My Ami Buggy, sahil kenarı veya doğada pratik bir eğlence aracı olması için tasarlandı. Panoramik tavanı aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlarken, kapıların olmaması da ferahlık katıyor. Elektrikli güç aktarım sistemi, içten yanmalı motorlarla kıyaslandığında emisyonsuz sürüş ile çevreci çevre dostu bir araç.

İLGİLİ HABER

Adeta Bir Yakıt Cimrisi Olan Citroen C-Elysee 2023’ün Dikkat Çeken Özellikleri ve Fiyat Listesi

Citroën My Ami Buggy, güçlü bir karaktere sahip, engel tanımayan ve maceracı bir araç olarak dikkat çekiyor. Yeni haki yeşil rengi, siyah renkli koruyucu aksesuarları ve parlak sarı süslemeleriyle göz alıcı bir görünüme sahip. Ayrıca menteşeli metal borularla kapısız ve yumuşak gri kumaş tavanla açılır bir yapıya sahip. Yüzde 100 elektrikli olan bu araç, tek şarj ile 75 kilometre menzil sunuyor ve Ağustos ayında Türkiye’de yollara çıkacak.

Citroen Ami

Citroen Ami

Citroen Ami

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu