Teknoloji

Chevrolet Corvette C4 ve Ford F150 Raptor Drag Yarışında: Ağır ve Güçlü mü Yoksa Küçük ve Atik mi?

Bu sefer enteresan bir drag yarışını karşınıza getiriyoruz. Güçlü Ford F150 Raptor kamyonetin karşısında atik ve klasik spor araba Chevrolet Corvette C4 karşı karşıya.

Hafta sonu araba yarışı serimizin belki de en ilginç karşılaştırması ile bu sefer karşınızdayız. Geçtiğimiz gün carwow isimli YouTube kanalının Honda Civic Type-R jenerasyonlarını kapıştırmasını sizlerle paylaşmıştık.

Şimdi ise bir başka enteresan konseptli araba yarışı kanalı olan The Fast Lane Car, bir kamyonet olan Ford F150 Raptor ile bir spor araba olan Chevrolet Corvette C4’ü karşı karşıya getirmiş.

Corvette C4 vs F150 Raptor drag yarışı

Kağıt üzerinde, bu iki araç arasındaki farklar çok açık. Corvette C4 ZR-1’in kaputunun altında 375 beygir gücünde ve 502 Newton-metre tork üreten Lotus tasarımlı 5.7 litrelik güçlü bir V8 motor taşıyor.

Öte yandan Ford F150 Raptor R’da ise süperşarjlı 5.2 litrelik 700 beygir gücünde ve tonlarca tork üretebilen bir V8 motora sahip. E tabii bu bir kamyonet olduğundan ötürü Ford F150, C4 Corvette’in iki katı ağırlığa sahip.

İLGİLİ HABER

Chevrolette Corvette Z06 ve McLaren 765LT, Drag Yarışında Karşı Karşıya [VİDEO]

Tabii ki yarışları bir spor araba olan Corvette C4 kazanıyor ancak devasa cüsseli Ford F150’nin yarışı onun hemen arkasında bitirmesi, aracın gücüne hayran bırakıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu