Teknoloji

Devler Karşı Karşıya: BMW X7 M60i, Lamborghini Urus ile Drag Yarışında! [VİDEO]

BMW’nin yeni SUV’u X7 M60i, performans konusunda kendini kanıtlamış olan Lamborghini Urus ile drag yarışında performans testine giriyor.

Her hafta ilginç araba eşleştirmeleri ile drag yarışı videoları çekip araçların performanslarını test eden popüler YouTube kanalı carwow, bu sefer de karşımıza BMW’nin yeni 7 koltuklu SUV’u X7 M60i ve Lamborghini Urus’un kapışmasıyla çıkıyor.

Lamborghini Urus ve BMW X7 M60i için, genel paketleri açısından tam olarak aynı zeminde olmayan iki yüksek performanslı lüks SUV diyebiliriz. Urus, performansa odaklanan bir süper SUV iken BMW X7 M60i ise gösterişli, 7 koltuklu bir SAV’dır (BMW’nin kendi ürettiği bir tür: Sports Activity Vehicle), ancak videodan da görebileceğiniz gibi bu performansının düşük olduğu anlamına gelmiyor.

BMW X7 M60i VS. Lamborghini Urus drag yarışı

Gelin araçların özelliklerinden biraz bahsedelim. 2.675 kilogram ağırlığında olan BMW X7 M60i, 530 beygir gücünde ve 750 Nm tork sağlayabilen çift turbolu 4,4 litrelik bir V8 motora sahip. Dört çeker olan arabadaki ekstra koltuk sırası, aracın en büyük dezavantajı zira ağırlığını bir hayli arttırıyor.

Lamborghini’nin performans odaklı SUV’u Urus ise kesinlikle daha hafif. 650 beygir gücünde ve 850 Nm tork gücü sağlayan 4 litrelik çift turbolu bir V8 motorundan güç alan bu ihtişamlı SUV’un ağırlığı ise 2.200 kilogram.

İLGİLİ HABER

Porsche Cayenne Modelleri Drag Yarışında! Yıllar Sonra Aradaki Performans Farkı Nasıl?

Yarışı tabii ki de Lamborghini’nin Urus’u kazanıyor ancak BMW X7 M60i’nin ortaya koyduğu performans hiç fena değil, hem de sahip olduğu ekstra ağırlığa rağmen. Siz yarış hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu