Teknoloji

Bugüne Kadarki En Güçlü BMW M: Karşınızda 2024 BMW XM Label Red
BMW, bugüne kadarki en güçlü M otomobilini tanıttı. 2024 model olarak lanse edilen XM Label Red, kendine özgü tasarımıyla ve devasa motoruyla mest ediyor.

Otomobil tutkunlarını kendine hayran bırakmayı başaran Alman otomobil devi BMW, performans odaklı markası M ile ilgili dikkat çeken bir işe imza attı. Şirket, bugüne kadarki en güçlü M otomobilini resmen tanıttı. Ancak bu otomobil bir sedan, coupe veya roadster değildi. BMW’nin en güçlü M otomobili, SUV kelimesinin hakkını sonuna kadar veren “XM Label Red” oldu. Peki bu otomobil neler sunuyor?

İlk kez birkaç yıl önce tanışma imkanı yakaladığımız SUV, o dönemlerde de M serisindeki en güçlü modeldi. 2024 model olarak lanse edilen XM Label Red, çıtayı iyiden iyiye yükseltmiş oldu. Gelin bu otomobilin hem tasarımına hem de kaput altında yatan motoruna yakından bakalım.

Karşınızda 2024 BMW XM Label Red!

5.11 metre uzunluk değerine sahip devasa SUV, oldukça iri bir yapıya sahip. Bu iri yapı, böbrek ızgaralar, tamponlar, aydınlatmalar ve iç hacimde farkını ortaya koyuyor. Bugüne kadarki en güçlü otomobilinde parçalı far tasarımını benimseyen şirket, “donmuş karbon siyahı” dediği mat bir zemin üzerinde kırmızı çerçeveler tercih etti. Siyah ile kırmızının ahenginden hoşlananlar, bu aracı çok daha fazla beğenecekler.

BMW XM

2024 BMW XM Label Red’in arka kısmı da özel bir çalışmanın ürünü. Siyah çerçeveler içerisine alınmış ince şerit LED aydınlatmalar, araca etkileyici bir hava katmış durumda. Otomobildeki dört egzoz çıkışı ise ikiye bölünmüş ve üst üste yerleştirilmiş. Kırmızı çizgiler, tamponda kendini göstermeye devam ediyor.

2024 XM iç tasarım

Otomobilin iç kısmına baktığımızda devasa bir yaşam alanı ve sürücü odaklı bir konsol görüyoruz. Bu bağlamda, araçtaki dijital gösterge ekranı ile bilgi eğlence ekranı, tek bir çerçevenin içine yerleştirildi. Orta bölümde ise vites topuzu, start-stop tuşu ve araç yönetimini mümkün kılan döner buton bizleri karşılıyor. Dış kısımda olduğu gibi iç kısımda da kırmızı ile siyahın ahengi tercih edildi. Tabi bunun isteğe bağlı olduğunu belirtelim. Tüketici, içeride ve dışarıda 50 civarı renk içeren geniş bir palet içinden tercih yapabilecek.

en güçlü bmw m

Bugüne kadar üretilen en güçlü BMW M otomobil, hibrit motor sistemine sahip. Bu hibrit sistem, çift turbolu 4.4 litrelik bir V8 motoru ile eşleştirilmiş elektrik motorundan oluşuyor. 2024 BMW XM’deki V8 motor 577 beygir gücü ve 750 Nm tork değeri sunarken, elektrik motoru ise 194 beygir gücü ile 279 Nm tork değerine sahip. Sistem birleştiğinde; 738 beygir gücüne sahip olan 1.000 Nm torklu bir canavar ile karşılaşıyoruz. 0-100 km/s hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlayan 2024 BMW XM Label Red, 282 km/s hıza kadar ulaşabiliyor.

bmw

Ağustos ayı itibarıyla sınırlı sayıda üretilecek 2024 BMW XM Label Red ile ilgili fiyat bilgisi bulunmuyor. Ancak standart XM modellerinin 159 bin dolardan başlayan fiyatlardan satıldığını düşünecek olursak, bu yeni modelin hayli pahalıya mal olacağını söylemek mümkün.

İLGİLİ HABER

Kelimelerin Kifayetsiz Kaldığı Süper Spor Otomobil Yollarda: Karşınızda 2024 Lamborghini Revuelto! [Video]

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu