Teknoloji

Yeni Renault Clio Tanıtıldı: Bugüne Kadarki ‘En Yakışıklı Renault’ Olabilir [Video]
Renault’un ikonik otomobili Clio yenilendi. Bambaşka bir araç gibi görünen makyajlı Clio, artık yakışıklı olduğu kadar donanımlı da… Peki yeni Clio ne zaman satılacak ve fiyatı ne olacak?

Fransız otomobil devi Renault, Türkiye’de en çok tercih edilen otomobiller arasında yer alan Clio‘yu makyajladı. Yılın ikinci yarısı itibarıyla piyasaya sürülmesi beklenen otomobil, bugüne kadarki tüm Clio modellerini unutturacak türden. Zira aracın tasarımındaki değişiklikler, Renault Clio’ya adeta çağ atlatmış.

Renault Oyak tarafından Bursa’da üretilecek olan yeni Clio’nun genel hatları aynı kaldı. Ancak yapılan makyaj ile yepyeni bir ızgaraya kavuşan otomobil, artık çok daha sportif görünüyor. Bu arada ızgara, Peugeot ve Mercedes-Benz gibi markalardan tanıdık gelebilir. Parçalı far yapısına sahip olan otomobil, markanın bir süre önce kullanmaya başladığı yeni nesil logoyu da bünyesinde taşıyacak. Ayrıca bu logonun çevresi de aydınlatma ögeleriyle desteklenmiş durumda.

Karşınızda makyajlı Renault Clio!

Aracın arka kısmına baktığımız zaman, aydınlatmaların mevcut model ile aynı kalıpta olduğunu ancak çerçevenin değiştiğini görüyoruz. Yeni logo bagaj kapağında da kendini gösteriyor. Öte yandan, makyajlı Clio’nun en dikkat çekici özelliklerinden biri, yeni jant tasarımı. Tüketiciler, 5 farklı jant tasarımından birini 16 veya 17 inç olarak tercih edebilecekler.

yeni Renault clio arka tasarım

Makyajlı Renault Clio’nun iç tasarımı da büyük değişiklikler almış durumda. Bu bağlamda; 7 veya 10 inç satın alınabilen gösterge ekranı artık tamamen dijital. “Tesla ekran” olarak da bilinen 7 veya 9.3 inç boyutlu dikey bilgi-eğlence ekranı ile bu ekranın altındaki kontrol butonları, aracı oldukça premium gösteriyor. Araçtaki döşemeler ise artık yüzde 60 geri dönüştürülmüş malzemeden imal edildi.

Renault Clio iç tasarım

Renault Clio, bugüne kadar bir yerden başka bir yere götüren giriş seviye bir otomobildi. Ancak makyajlı Clio, bu algıyı yıkacak gibi görünüyor. Zira araç, yeni nesil teknolojilerle de donatıldı. Bu bağlamda; sürüş ve park yardımcıları, 360 derece kamera, trafik ve kaza uyarı sistemi gibi yeni nesil teknolojiler, Renault Clio’da bulunacak. 

Renault Clio

Kaputun altına baktığımızda ise herhangi bir değişiklik olmayacağını görüyoruz. Makyajlı Renault Clio, bugün sunduğu motor seçeneklerine sahip olmaya devam edecek. Ancak aracın LPG ve hibrit versiyonları da bulunacak. Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz ancak hibrit motorlu Renault Clio, tam 145 beygir gücü üretecek ve şehir içi yakıt tüketimini yüzde 40’a kadar düşürecek. 

Renault Clio yeni

Makyajlı Renault Clio’nun tam olarak ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Türkiye’deki en ucuz Clio’nun 520.000 TL bandında olduğunu hatırlatacak olursak, makyajlı versiyonun bundan daha ucuza gelmesi hayalperestlik olacaktır

Makyajlı Renault Clio için hazırlanan tanıtım videosu

Peki Clio ne demek?

İLGİLİ HABER

Clio, Megane, Talisman ve Dahası… Renault, Otomobillerine Neden Böyle İsimler Veriyor ve Bu Kelimeler Aslında Ne Demek?

Renault’un güncel fiyat listesi için:

İLGİLİ HABER

Renault, Güncel Fiyat Listesini Açıkladı: Egea Rakibi Taliant, 600 Bin TL’yi Geçti

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu