Teknoloji

Türkiye’nin En Sevilen SUV’lerinden Peugeot 2008’in Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı (En Azından Bir Kısmı Yeni…)
2024 model makyajlı Peugeot 2008 ilk kez görüntülendi. Test aşamasında casus kameralara yakalanan otomobilin özellikle de arka kısmında değişiklikler olacak gibi görünüyor. Bu modelin hibrit motor seçeneği sunması da muhtemel.

Fransız otomobil şirketi Peugeot’un sevilen crossover modeli 2008, 2024 yılında makyajlanacak gibi görünüyor. Zira test aşamasındaki yeni bir 2008, ilk kez casus kameralara yakalandı. Peugeot tasarımcıları, aracın daha çok arka kısmına odaklanmışlar gibi görünüyor.

İsveç’te yakalanan otomobil, genel duruş itibarıyla mevcut 2008’e oldukça benzer. Ancak aracın arka kısmına kamuflaj uygulanmış durumda. Bu da arka farların ve belki de tamponun makyajlanmış olabileceğini düşündürüyor. Bu arada; Peugeot 2008’in ön kısmının da ilerleyen dönemlerde değişebileceğini belirtelim. 

2024 model Peugeot 2008 işte böyle görüntülendi:

Stellantis bünyesinde çalışmalarını sürdüren şirketin neden kısmi kamuflaj uyguladığı da tam olarak bilinmiyor

Peugeot

Makyajlı Peugeot 2008’in ön kısmında da garip bir durum söz konusu. Şirket, sattığı 2008 modellerinde “aslan pençesi” dediği üç kademeli LED far kullanıyor. Ancak prototip modelde halojen far kullanılmış. 

2008

Peugeot 2008’i fotoğraflamayı başaran kaynaklara göre iç mekanda herhangi bir değişiklik olmayacak. Ancak bunun net olmadığını belirtelim. İlerleyen dönemlerde bu durum değişebilir.

Peugeot crossover

Geçtiğimiz dönemlerde 2008 ile ilgili açıklamalarda bulunan Peugeot yetkilileri, bu aracın 48V kurulumlu hafif hibrit desteğine kavuşacağını açıklamışlardı. Test aşamasında görüntülenen araç, hibrit motorlu olabilir. 100 ve 136 beygir gücündeki PureTech benzinli motorlardan güç alması muhtemel olan hibrit sistemin, yakıt tüketimini yüzde 15 düşürmesi bekleniyor. 

2023 model Peugeot 2008 fiyatı için:

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu