Teknoloji

Bi’ Egea Cross Olmasa da… Mercedes-Benz GLA ve GLB, Yenilenen Tasarımlarıyla Tanıtıldı
Mercedes-Benz, 2024 model GLA ve GLB’yi tanıttı. Ufak tasarım değişiklikleri gören crossover modeller, kaput altında herhangi bir değişiklik içermiyorlar.

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, gerçekleştirdiği bir etkinlikte sevilen crossover modelleri GLA ile GLB’nin 2024 model versiyonlarını tanıttı. Araçlar hem tasarım hem de teknik özellikleri açısından daha yeni özelliklere kavuşmuş durumdalar. Gelin hep birlikte hem 2024 GLA‘ya hem de 2024 GLB’ye yakından bakalım.

Mercedes-Benz’in kardeş crossover modellerinin her ikisi de artık yeni ve standart olarak sunulan LED farlarla donatıldılar. Ayrıca her iki modelde de ön tampon ve ızgara tasarımlarında değişiklik yapıldığını görüyoruz. 2024 GLA ve GLB, her zaman olduğu gibi benzersiz görünüyorlar.

Karşınızda 2024 model Mercedes-Benz GLA

2024 model Mercedes-Benz GLA, arka tasarımda büyük bir değişiklik görmedi. Ancak arka aydınlatmalar yenilenmiş durumda. Yeni aydınlatma tasarımı, aracı çok daha sportif bir hale getirmiş gibi duruyor. Arka tasarım değişiklikleri Mercedes-Benz GLB için de geçerli. Aracın sadece arka aydınlatması değişti. Tıpkı GLA’da olduğu gibi GLB’deki yeni arka aydınlatmalar, aracı daha ihtişamlı gösteriyor.

2024 Mercedes-Benz GLB işte böyle görünüyor:

2024 mercedes-benz glb

Araçlarda yapılan tasarım değişiklikleri dış tasarımdan ibaret değil. İçeride de dikkate değer yenilikler görüyoruz. Bu bağlamda; hem 2024 GLA hem de 2024 GLB’de 10,25 inç dijital gösterge ekranı ile bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerinin standart olarak sunulduğu otomobillerde, ilk kez direksiyon ısıtma sistemine de yer verildi. 

2024 Mercedes-Benz GLA iç tasarımı:

Mercedes-benz gla iç tasarım

Mercedes-Benz’in sevilen crossover modelleri, kaputun altında büyük bir değişim görmediler. Yapılan açıklamalara göre GLA220, GLB250 4Matic, GLB 250 ve GLB250 4Matic’te turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motor bulunacak. Bu motor hafif hibrit sistemle desteklenecek. Bu arada, 221 beygir gücündeki otomobillerde kullanılan özel bir teknoloji, araçların belirli şartlarda ekstra 13 beygir güç üretmesine imkan tanıyacak.

2024 Mercedes-Benz GLB iç tasarımı:

Mercedes-Benz GLB

Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Mercedes-AMG‘nin GLA ve GLB modelleri de tıpkı standart modeller gibi tasarım değişiklikleri gördü. Bu bağlamda; yeni ızgaralar ile yenilenen far tasarımları bu versiyonlarda da karşımıza çıktı. Buna paralel olarak, AMG motorlarda herhangi bir değişiklik yok. AMG versiyonlarda 4Matic sistemi standart olarak sunuyor. AMG versiyonlardaki turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motor, 302 beygir güç üretiyor. Mercedes, AMG GLA35’in 0-100 km/s hızlanmasının 5,1 saniye olduğunu açıkladı. Aynı süre, AMG GLB35 için 5,4 saniye olarak açıklandı.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu