Teknoloji

Hyundai, Yeni SUV’u Mufasa’nın Tasarımını Paylaştı (Tucson Gibi Ama Değil)
Hyundai, önümüzdeki günlerde başlayacak Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni SUV’u Mufasa’nın tasarımını paylaştı. Görseller, Çin’de satışa çıkacak otomobilde nelerle karşılacağımızı bizlere gösteriyor.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai, yeni SUV modeli olacak Mufasa’nın yeni fotoğraflarını paylaştı. Kore merkezli şirketin yeni aracı, 18 Nisan 2023 tarihinde Çin’de düzenlenecek Şanghay Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılacak.

Hyundai, bu tanıtımdan birkaç gün önce otomobilin tasarımını gösteren üretim versiyonunun görsellerini Weibo üzerinden paylaştı. Araçla ilgili teknik detayların henüz belli olmadığını belirtelim.

Karşınızda Hyundai Mufasa

Hyundai’nin paylaştığı görsellerden, markanın Tucson gibi modellerinin önüne geçebilecek aracın nasıl görüneceğini görebiliyoruz. Tanıtımından sonra yılın sonuna doğru Çin pazarında satışa sunulacak otomobil, ülkede yaşlanan iX35’in yerini alacak.

Görüntüler, Tucson ile benzer ebatlarda olacak yeni SUV’un, özellikle de ön tarafında, oldukça keskin ve agresif hatlara sahip olduğunu ortaya koyuyor. Araç genel olarak Tucson’a benzer detaylar içerse de özellikle dikey ön far ve arkadaki lambadaki ayrıntılar onu kardeşinden ayırıyor. Tabii ki Hyundai ile özdeşleşen tasarım dilini bu araçta gördüğümüzüe de bakar bakmaz söyleyebiliyoruz.

Arka taraftaki LED stop lambaların da oldukça dikkat çekici olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu lambalar, arkadaki büyük Hyundai yazısını çevreliyor. Beş kişilik olacak ve tamamen dijital bir kokpitle gelecek aracın iç mekân tasarımı hakkında ise bir bilgi veya görsel bulunmuyor.

Mufasa’da nasıl özelliklerin yer alması bekleniyor?

Aracın teknik detaylarını henüz bilmediğimizi söylemiştik. Ancak, Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı’nın (MIIT) bir belgesi araçla ilgili bazı detayları bize sundu. Buna göre Mufasa, 4.475 mm uzunluğunda, 1.850 mm genişliğinde ve 1.686 mm yüksekliğinde olacak. Bu veriler, aracın Tucson’la benzer boyutlara sahip olacağı bilgisini doğruluyor.

Öte yandan otomobilin 158 beygir gücü üreten 2.0 litrelik benzinli bir motorla geleceği de belgede yer alıyor. Ayrıca, ilerleyen zamanda Mufasa’nın hibrit motor seçeneğiyle sunulacağı söylentileri de var.

İLGİLİ HABER

Yılın En İyi Otomobilleri Belli Oldu: Hyundai Ioniq 6, Rakiplerini Ezdi Geçti!

Hyundai’nin Çin’de üretilecek yeni SUV’u Mufasa hakkındaki tüm detayları 18 Nisan günü fuardaki tanıtımında öğreneceğiz. Çin’de çıkış yapacak aracın diğer pazarlara gelip gelmeyeceği konusunu ise henüz belli değil.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu