Teknoloji

Gerçek Olamayacak Kadar Güzel… 2023 Dodge Challenger SRT Demon 170 Tanıtıldı [Video]
2023 Dodge Challenger SRT Demon 170 tanıtıldı. Eşsiz bir yarış arabası olarak karşımıza çıkan otomobil, her detayı ile kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Aracın Türkiye’ye gelme olasılığı pek de bulunmuyor.

Spor Amerikan otomobillerinin tutkunu olanların kelimenin tam anlamıyla aşk yaşayacakları 2023 model Dodge Challenger SRT Demon 170 tanıtıldı. Challenger’ın orijinal tasarım dilini benimseyen otomobil, tasarımı, ultra yüksek gücü ve sesi ile otomobillerden anlamayanları bile kendine hayran bırakacak türden. Gelin hep birlikte bu eşsiz otomobile yakından bakalım.

2023 Dodge Challenger SRT Demon 170, tam olarak hayalinizde canlanan o tasarıma sahip. Bu bağlamda; ön kısımda dairesel yapıdaki farlar, aracın Challenger olduğunu daha o an itibarıyla anlamamızı sağlıyor. Dikdörtgen olarak dizayn edilen ızgara ise aracın yeterince hava almasına yardımcı oluyor. Kaputtaki hava bölmesi araca hem teknik hem tasarım anlamında avantaj sağlarken, arka kısımda da otomobilin Challenger olduğunu anlamamıza yardımcı olacak dikdörtgen tasarımlı aydınlatmalarla karşılaşıyoruz.

Karşınızda 2023 Dodge Challenger SRT Demon 170

Aracın iç tasarımını da sizlerle anlatmak isterdik ancak Dodge, paylaştığı makale ve fotoğraflarda iç kısımla ilgili büyük bir ayrıntı sağlamadı. Paylaşılan görüntülerde, kırmızı renkli deri koltukları görüyoruz. Gösterge ekranı devir saati ve hız göstergesinde analog yapıdayken, orta kısımda ise yol bilgisayarı olarak kullanılabilen küçük bir ekran görüyoruz. Orta konsoldaki 8,4 inç boyutlu bilgi-eğlence ekranı ise bu otomobil ile ilgili teknik veriler sağlıyor.

Dodge Challenger SRT Demon

Gelelim kaputun altına. 2023 Dodge Challenger SRT Demon 170, 6.2 litrelik V8 motordan güç alıyor. Bu motor 1.025 beygir gücü ve 1.281 Nm tork değerine sahip. Bu veriler, E85 olarak isimlendirilen, %85 etanol yakıtı ve %15 benzin içeren özel yakıt için geçerli. Araç, ABD ve Avrupa standartlarında kullanılmakta olan %10 etanol yakıtı ve yüzde %90 benzin içeren yakıtla çalıştığında ise 900 beygir gücü, 1.098 Nm tork değeri sunuyor.

Dodge Challenger SRT Demon 170

Dodge Challenger SRT Demon 170, temelinde yarışlar için üretilmiş olan bir otomobil. Bu bağlamda, araca binip gazı köklediğinizde 0-100 km/s hıza ulaşmanız sadece 1,66 saniye sürüyor. Kalkıştan 9 saniye sonra ise 250 km/s hızı geçmiş oluyorsunuz. Elbette bu rakamlara şehir içi yollarda ulaşmak mümkün değil. Bunun farkında olan Dodge, 2023 model Challenger SRT Demon 170 için bazı özelleştirme paketleri sunuyor.

Dodge Challanger SRT

Bu süper hızlı otomobili satın almak isteyen tüketiciler, isteğe bağlı olarak yavaşlatıcı paraşüt, karbon direk kaza koruma çubukları ve pist lastikleri gibi özelleştirme ekipmanları tercih edebiliyorlar. Ayrıca fazla ağırlıktan kurtulmak isteyenler, arka koltuklar ve ses yalıtımı olmayan, hoparlörleri sökülmüş bir Dodge Challenger SRT Demon 170 tercih edebilecekler. Açılır tavan da tüketicilere opsiyon olarak sunulacak. Şunu da belirtelim, bu otomobil yarış pistleri için üretilmiş olsa da resmi kısıtlamalar, aracın şehirde kullanılmasına engel değil.

Dodge

Yapılan açıklamalara göre Dodge Challenger SRT Demon 170, 3000 tanesi ABD, 300 tanesi Kanada için olmak üzere toplamda 3.300 adet üretilecek. Araca sahip olmak isteyen tüketicilerin, 96 bin 666 doları gözden çıkarması gerekecek. 

İLGİLİ HABER

Araba Değil Sanat Eseri… Ferrari Roma Spider Tanıtıldı

2023 model Dodge Challenger SRT Demon 170’in piste çıktığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu