Teknoloji

Honda Civic Type R’lar Drag Yarışında Kapışıyor! Dede Torun Yan Yana [VİDEO]

Hafta sonu klasiğimiz olan ‘drag yarışı’ serilerine devam ediyoruz. Bu hafta geçmişten günümüze Honda Civic Type R jenerasyonları kapışıyor.

Honda Civic, ülkemizdeki en popüler otomobil modellerinden biri. Nitekim onun hatchback spor modeli olan Civic Type R da ülkemizde sevilen bir araç. Bu model, 2001 yılından beri üretiliyor ve pek çok farklı jenerasyona sahip.

YouTube’da her hafta böyle enteresan konseptlerle arabaları yarıştıran carwow isimli kanal, bu hafta Honda Civic Type R EK9, EP3, FN2/FD2, FK2, FK8 ve FL5’i karşı karşıya getiriyor.

Honda Civic Type R EK9, EP3, FN2/FD2, FK2, FK8 ve FL5 karşı karşıya

Videoda tüm araçların kaç litrelik motorlara sahip olduklarını, kaç Newton-metre tork ürettiklerini, kaç beygir olduklarını, ağırlıklarının ne kadar olduğunu ve fiyatlarının ne olduğunu teker teker görebiliyorsunuz.

Bu araçlar arasından tabii ki yarışı Honda Civic Type R’ın 2023 jenerasyonu olan FL5 kazanıyor. Ancak birkaç yarışta bir önceki model de kazanmayı başarıyor. Ancak nostaljik bir hava verdiği için yarışları izlemek pek bir keyifli.

İLGİLİ HABER

Süper Lüks Station Wagon’lar BMW M3 Touring ve Audi RS6 Drag Yarışında Karşı Karşıya

Siz Honda Civic’lerin kapıştığı yarış hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Source

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu